Вступна частина сюжету:

Історичний фестиваль/маневри: регіон - Київська Русь/ Європа, період - 13-14 ст.
Ответить
Аватара пользователя
Lut
Администратор
Сообщения: 244
Зарегистрирован: 19 фев 2015, 14:14
Откуда: Київград

Вступна частина сюжету:

Сообщение Lut » 15 апр 2019, 10:46

Галицько-Волинське князівство було утворене наприкінці ХІІ століття шляхом об'єднання Галицького та Волинського князівств. Об'єднавши колишні володіння батька Романа, князі-брати Данило і Василько розподілили повноваження. Перший сів у Галичі, другий у Володимирі.
Перед монгольською навалою, Галицько-Волинське князівство встигло розширити свої кордони. У 1238 році Данило Романович повернув північно-західні землі Берестейщини, зайняв місто Дорогочин на півночі, який перебував у володінні добжинських хрестоносців, також у 1239 році приєднав до своїх земель Турово-Пінське і Київське князівства на сході, разом зі столицею Русі — Києвом.
З приходом монголів позиції галицько-волинських князів похитнулися. У 1240 році азійські полчища взяли Київ, у 1241 році вдерлися до Галичини і Волині, де сплюндрували безліч міст, включно зі стольними градами Галичем і Володимиром. Оскільки княжа влада не зуміла протистояти монголам, проти неї вкотре виступила боярська верхівка. Слабкістю князівства скористались західні сусіди …
На підставі писемних джерел, ми можемо з повним правом ствердити, що Львів був заснований Левом Даниловичем до 1256 року (перша літописна згадка про Львів, датується 1256 роком). Виникає питання: коли конкретно це могло статися? Історики XIX–XX століть, не володіючи якимись конкретнішими даними, і моделюючи історичну ситуацію середини XIII ст., припускали, що це відбулося у часовому проміжку між 1243–1245 роками (також, це версія французького історика Мішеля Лє Кієна).
Пропонуємо разом, клубам історичної реконструкції і рольового моделювання, спробувати відтворити становлення нового міста («Народження Лева»). Львів - молоде місто, яке активно розбудовується і постійно потребує ресурсів. Поки що там є тільки невеличке поселення і фундамент фортеці... Та завдяки вдалому розташуванню, в нове місто з'їзжаються гості і з западу і зі сходу! І щоб прискорити це, посадник влаштовує: різноманітні турніри та змагання для бійців та лучників, ярмарок, ігрища та бенкет для усіх мешканців і гостей нового міста!

Аватара пользователя
Lut
Администратор
Сообщения: 244
Зарегистрирован: 19 фев 2015, 14:14
Откуда: Київград

Re: Вступна частина сюжету:

Сообщение Lut » 17 июл 2019, 13:36

Вступ сюжету до фестиваля-гри: "Київська Русь: Лев у пастці"

Приблизно 1252 рік:
Фортеця ще на стадії будівництва, є невеликий гарнізон, ринок і поселення поруч. Місто вдало знаходиться на перетині торгових шляхів.
Хвилі монгольських набігів схлинули, і місцеві мешканці активно розбудовують місто поки крихкий мир.
Засновник міста, княжий син Лев Данилович зараз не в поселенні, а відправлений батьком з дипломатичною місією в Європу.
Напередодні від'їзду княжич відправив свого друга і наставника, Люта Буслаєвич вчинити перевірку в городище, що розбудовується і особисто відповідальному за це воєводі Дем'янові Власовичу, оскільки виділяються на будівництво кошти і темп будівництва вже дуже явно не збігалися, та й вартість податків з купців зменшився вдвічі.
Побоювання князя підтвердилися. Частина дерева і металу заготовленої на будівництво була вже продана, частину паперів на збір мита "водою залило", а звіти про податі "миші з'їли", а сам Дем'ян Власович пропав. Та не один, а з усією скарбницею, княжої печаткою та найвірнішими слугами.
Лют Буслаєвич влаштовує ретельну перевірку. Захисникам фортеці - турнір та штурми навчальні, писарями та казначеями зайнявся княжий ябідник (слідчий), щоб всю звітність відновити. З торговцями Лют Буслаєвич зустрічається, щоб дізнатись - скільки грошей в казну платили, з будівельникам - чи на совість стіни звели ...
І мало йому клопотів з покражею, так ще і сталося це акурат напередодні світлого свята Хрещення, який зазвичай вшановується великим княжим частуванням! І потекли в місто на свято натовпи купців, гостей, роззяв, та й простого люду і наброду всякого.

Питання стосовно персональних начиток та ролей задавайте майстру сюжету: https://www.facebook.com/Drakosha09

Ответить